Zámek Telč

Město Telč je známé pro svou kouzelnou atmosféru – ne nadarmo se na místním zámku natáčela celá řada pohádek.

Renesanční zámek, jehož krása se zrcadlí na hladině Štěpnického rybníka, je bezesporu dominantou města Telč, a je označován jako klenot moravské renesanční architektury.

Díky citlivému přístupu majitelů se zde zachovaly původní interiéry. Původní gotický hrad ze 14. stol. byl po roce 1550 přestavěný a doplněný o budovy v renesančním stylu. Jeho jádro tvořily palác a kaple, vybudované kolem dnešního tzv. Malého dvorku. Součástí zámku je hradební opevnění a příkop. Ve druhé polovině 16. století sídlil na telčském hradě Zachariáš z Hradce, který jej dal přestavět a rozšířit do zámecké podoby. Byla přistavěna kaple Všech Svatých a kolem zámku byl vybudován rozlehlý park, který zpestřuje arkádová kolonáda. Vzniklo tak rozsáhlé reprezentativní renesanční sídlo.

Největší zajímavostí zámku jsou renesanční sály s dřevěnými kazetovými stropy ze 16. století. V dochovaném interiéru se nachází cenný mobiliář a sbírka palných zbraní ze 17. století.

Během sezóny můžete v areálu zámku navštívit galerii s obrazy českého malíře Jana Zrzavého.

Momentálně probíhá velká rekonstrukce, která bude trvat několik následujících let, nicméně zámek zůstane otevřený po celou turistickou sezonu 2019.

Tipy na výlety

Město Telč je obklopeno okolím s četnými možnostmi rekreace – lesy, rybníky a nejrůznějšími výlety do okolí za turistickými zajímavostmi. Můžete se projet na koni nebo si v nedaleké půjčovně zapůjčit jízdní kolo a navštívit hrad Roštejn či zámek Dačice, které se nachází zhruba 8 km od hotelu.

Dáváte-li přednost pěší turistice, rozhodně nevynechejte překrásný výhled na celé město z rozhledny Oslednice.

V zimním období ocení sportovní nadšenci lyžařský vlek Mrákotín, který je od hotelu vzdálený 6 km.

Hosté s dětmi mohou také navštívit aquapark, nacházející se 14 km od hotelu.

Rezervujte si pokoj ještě dnes:
Rezervace

Přímá rezervace:

  • +420 730 519 443
  • office@hotelcelerin.cz
Hotel Celerin v Telči hodnocení